Silosy służą do przechowywania różnego rodzaju materiałów sypkich i proszków. Najczęściej są to pasze, zboża i śruty. Tradycyjnie produkuje się je ze stali, jednak ten materiał w takim zastosowaniu ma wiele wad. Dlatego też alternatywę stanowią silosy wykonane z włókna szklanego. Sprawdź, jakie są ich zalety.

Zastosowanie włókna szklanego zamiast stali

Włókno szklane to materiał powstały z cienkich niteczek wyciągniętych z roztopionego i rozciągniętego szkła, które następnie wyplata się ze sobą i otacza żywicą. Jest to materiał droższy niż blacha używana do produkcji silosów, lecz rekompensuje to wieloma zaletami.

Przede wszystkim powstała konstrukcja przy zachowaniu wysokich parametrów wytrzymałościowych waży dużo mniej. Nie wymaga ona konserwacji podczas użytkowania, a żywotność może wynieść nawet 30 lat. Silosy z włókna szklanego, w przeciwieństwie do silosów stalowych, wykazują wysoką odporność na różnice temperatur i dodatkowo redukują skraplanie się pary wodnej.

Zapewnienie odpowiedniej wentylacji wpływa na zmniejszenie występowania pleśni, chorób zwierzęcych i psucia się zawartości. Konstrukcja jest wolna od korozji.


Silosy z włókna szklanego ZUPTOR

Wysokiej jakości silosy do przechowywania zboża, paszy oraz wszelkiego rodzaju śruty.

Silosy ZUPTOR to nie tylko wysoka jakość wykonania ale również wygoda użytkowania. Nasze silosy z włókna szklanego charakteryzuje bardzo długa żywotność – nawet do 30 lat.

Zapraszamy do zapoznania się z produktem: Silosy z włókna szklanego


Wygoda użytkowania

Ściany są całkowicie gładkie, dlatego wyładunek jest szybki, równomierny i nie powoduje zagnieżdżania się materiału. Nie trzeba więc każdorazowo czyścić pozostałych osadów.

To także wpływa na pojemność, która jest nieco większa niż w przypadku zastosowania blachy falistej. Wyładunek może być wykonany za pomocą zasuwy lub paszociągu. Dodatkowo można zamontować w nich wagę. Załadunek odbywa się w sposób pneumatyczny. W porównaniu do tradycyjnych silosów włókno szklane umożliwia łatwe sprawdzenie poziomu napełnienia poprzez transparentny pasek.

W zależności od wielkości konstrukcji produkowane przez nas silosy ustawiane są na trzech lub czterech nogach.

W ofercie posiadamy silosy o pojemności:

  • 6 m3 (wysokość 4,40 m)
  • 10 m3 (wysokość 5,40 m)
  • 15 m3 (wysokość 6,40 m)
  • 20 m3 (wysokość 7,50 m)
  • 25 m3 (wysokość 8,00 m)
  • 40 m3 (wysokość 8,40 m)
  • 52 m3 (wysokość 9,80 m)

Do zalet należy także wysoki poziom zabezpieczenia przed uszkodzeniami mechanicznymi, co wpływa na lepszy poziom szczelności i hermetyczności. Montaż zamówionych silosów jest bardzo szybki – przeważnie trwa tylko jeden dzień.