Znajdź dystrybutora w najbliższej okolicy

SYSTEM WENTYLACJI I POMIARU TEMPERATURY

Podstawowe parametry, które mają wpływ na przechowywane materiały to ich temperatura i wilgotność. Oba te czynniki mają decydujący wpływ na długość okresu, w którym można bezpiecznie przechowywać ziarno.

Aby zachować wysoka jakość magazynowanego materiału powinniśmy zainwestować w rozwiązania, które stale kontrolują temperaturę, utrzymują odpowiednia wilgotność, zapewniają nagrzewanie silosu oraz jego wietrzenie, wszystkim tym musi zarządzać sprawny system, intuicyjny i prosty w obsłudze.

SYSTEM WENTYLACJI I POMIARU TEMPERATURY ZUPTOR

System wentylacji ziarna

System wentylacji

  • Polega na przetłoczeniu przez warstwę ziaren powietrza
  • Konstrukcja oraz parametry wentylatora dostodowane są do współpracy z silosami
  • Zabieg prowadzony w odpowiednich warunkach atmosferycznych powoduje schłodzenie oraz dosuszenie ziarna składowanego w silosach

System pomiaru temperatury

System składa się z:

  • Lin pomiarowych zainstalowanych w silosach
  • Koncentratora sygnałów zainstalowanych na silosach
  • Szafy z panelem operatorskim

Szafa może być zlokalizowana w miejscu dogodnym do obsługi.

System wentylacji i pomiaru temperatury w silosach są narzędziami kontroli, w czasie rzeczywistym rejestrują temperaturę surowca, temperaturę i wilgotność powietrza otaczającego.

W przypadku przekroczenia dopuszczalnych granic mogą za pośrednictwem dodatkowych modułów inicjować włączenie systemu aktywnej wentylacji czy alarmowego powiadamiania obsługi.

System wentylacji zapewni aktywne przewietrzanie surowca w trakcie przechowywania. Wtłaczane powietrze wentylatorem przechodzi przez całą warstwę i opuszcza silos wywietrznikami w dachu. Zagwarantuje to, że nie dojdzie do rozpoczęcia gnicia ziarna lub procesu fermentacji.

pl_PL