mieszalnia pasz

Gospodarstwa rolne specjalizujące się w hodowli zwierząt coraz częściej decydują się na zainwestowanie we własną mieszalnię pasz. Taka inwestycja to spore przedsięwzięcie, które jednak może przynieść wymierne korzyści. W naszej ofercie znaleźć można różne rozwiązania pozwalające na przygotowywanie paszy. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze z nich.


Linie do przygotowywania paszy z mieszalnikiem pionowym lub poziomym

Podstawową różnicą w mieszalnikach pionowych, a poziomych jest płaszczyzna pracy elementów roboczych, która może być pionowa (ślimacznica) lub pozioma (wstęga). Które rozwiązanie wybrać?

 

Mieszalniki typu poziomego zapewniają większą wydajność, szybkość oraz dokładność mieszania składników paszy. To nie tylko usprawnia pracę, ale również przekłada się na wysoką jakość wyprodukowanej paszy. Tego typu mieszalniki stosowane są w dużych gospodarstwach. Natomiast mieszalniki pionowe są  przeznaczone dla średnich i małych gospodarstw rolnych. Wykazują one mniejsze zapotrzebowanie na energię oraz mogą mieć zastosowanie jako magazyn gotowej paszy.


Które rozwiązanie wybrać? Jeśli nie wiesz, na którą linię do przygotowywania paszy się zdecydować, odpowiedz sobie na proste pytanie: ile potrzebujesz paszy dziennie aby wykarmić zwierzęta w gospodarstwie. Jeśli jest to przedział od 500 kg do kilku ton paszy na dzień, to watro zainwestować w linię z mieszalnikiem pionowym. Natomiast jeśli masz większe zapotrzebowanie, warto zainwestować w linie z mieszalnikiem poziomym.


W mieszalnikach pionowych warto zwrócić uwagę na umiejscowienie worków odpylających. Możliwe są  dwa rozwiązania. Worki odpylające znajdujące się górnej części mieszalnika lub z boku mieszalnika za pomocą przystawki. W przypadku pierwszego rozwiązania odpada konieczność częstego opróżniania worków. Jeśli jednak mieszalnię zakładamy w pomieszczeniach z nisko umiejscowionym sufitem, jedyną opcją będzie układ z workami z boku.


Linie z automatycznym rozdzielaczem ssącym

Automatyczny rozdzielacz ssący to nowoczesne urządzenie pozwalające na automatyczne pobieranie zboża bezpośrednio z silosu, zbiornika bądź pryzmy. To rozwiązanie znacząco usprawnia pracę, szczególnie w przypadkach, gdy dysponujemy kilkoma rodzajami zbóż. Rozdzielacz współpracuje z dowolnym rozdrabniaczem bijakowym ssąco-tłoczącym.


Urządzenie zapewnia nie tylko funkcję automatycznego wyłączania się po zakończonym procesie dozowania, ale również możliwość ustawienia pracy układu na dowolną godzinę (np. w czasie tańszej taryfy).


Kompakt rozdrabniająco-mieszający

Prosty w obsłudze, a jednocześnie bardzo wydajny kompakt rozdrabniająco-mieszający cieszy się coraz większym uznaniem naszych klientów. Jest to urządzenie półautomatyczne wyposażone w dowolnej wielkości mieszalnik pionowy (od 1000 kg do 3000 kg), rozdrabniacz zasypowy lub gniotownik oraz łączący obydwa urządzenia podajnik korytowy. Wydajność takiego układu jest uzależniona od zastosowanie odpowiedniego rozdrabniacza zasypowego i może wynosić od  1-5 t/h. Kompakt rozdrabniająco-mieszający może być dodatkowo wyposażony w zbiornik wagowy z wagą elektroniczną znajdujący się nad  rozdrabniaczem, chłodnicę, kosz na dodatkowe komponenty oraz w podajnik załadowczy.


Automatyczne mieszalnie pasz

Zapewniamy również automatyczne mieszalnie pasz, które projektowane są na indywidualne zamówienie. W ten sposób powstają mieszalnie idealnie dostosowane do  potrzeb danego gospodarstwa rolnego . Miedzy innym dostosowana jest wydajność mieszalni do warunków istniejących w docelowym pomieszczeniu.


Automatyczne mieszalnie pasz to kompleksowe rozwiązanie, które znacząco usprawnia pracę nawet w bardzo dużych przedsiębiorstwach rolnych. Do najważniejszych udogodnień zaliczamy m.in. automatyczne sterowanie procesami: dozowania, rozdrabniania i mieszania. Obsługa menu jest niezwykle prosta, a kontrola odbywa się poprzez nowoczesny, dotykowy, graficzny panel operatorski. Gospodarstwa wyposażone w automatyczną mieszalnią pasz wymagają minimalnego zaangażowania człowieka w obsługę. Wydajność takich linii może sięgać kilkudziesięciu ton paszy na dobę i a praca może odbywać w cyklach zmianowych.